מאמרים

פשיטת רגל הוצאה לפועל

הכול על פשיטת רגל הוצאה לפועל

הליך פשיטת רגל הוצאה לפועל הינו הליך שיקומי. במסגרת ההליך החייב צריך לפנות לבית המשפט על מנת, שזה יכיר באי יכולתו לפרוע את כלל חובותיו, לנושים השונים ומבקש לקבל את עזרת ההליך. על פי החוק, את הליך פשיטת רגל הוצאה לפועל רשאי להגיש מי שחובותיו אינם נמוכים מכ-17 אלף שקלים. ההליך בכללותו, לרוב, אמור להסתיים תוך חמש וחצי שנים.

מטרת ההליך

אל ההליך של פשיטת רגל האדם פונה כאשר הוא אינו יכול לעמוד בתשלומי חובותיו. פשיטת רגל הוצאה לפועל היא למעשה מצב של חדלות פירעון. מטרות ההליך הן להביא את החייב מהר ממצב של חובות לנושים, למצב של חדלות פירעון ושיקום כלכלי. במסגרת הסדרי חוב של החייב, הנושים מקבלים את החוב שנצבר ולחייב מתאפשר השתלבות מחדש בשוק הכלכלי. החוק מאפשר לחייבים אשר אין בידם הכנסה תזרימית, גם כן להחזיר את החוב במועדים שנקבעו, כאשר שווי הנכסים גבוה מסך ההתחייבויות והתשלומים העתידיים.

חוק חדלות הפירעון חדש

בשנת 2019 נכנס לתוקפו חוק חדש לחדלות פירעון ושיקום כלכלי הנוגע לכל פשיטת רגל אדם פרטי. החוק הגדיר מחדש, את מסלול השיקום של האדם החייב בהתאם להליך המשפטי של פשיטת רגל אשר היה נהוג בעבר. הטיפול הועבר למעשה לגופים מנהליים, דבר שאמור לייעל את ההליכים ולקצר את אורכם.

רשות האכיפה, האפוטרופוס הכללי ובית המשפט המחוזי

כאמור, ההוצאה לפועל היא הגוף האחראי על טיפול בהליכי חדלות פירעון של יחידים שחובותיהם נמוכים מסכום של 150,455 ש״ח. תיקי חדלות פירעון בהוצאה לפועל לא ידונו בפני בתי משפט אלא מול הרשות. כאשר סך החובות של יחידים גבוה מסכום זה, ממונה על ההליכים האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים של משרד המשפטים. הגוף האחראי על הליכי חדלות פירעון של חברות ותאגידים הוא בית המשפט המחוזי. עו”ד הוצאה לפועל ירושלים, יכול לייצג את לקוחותיו מול הגופים השונים. התנאי הבסיסי לשם התחלת התהליך, הוא שבעת הגשת הבקשה, מרכז חייו של האדם נמצא בישראל. לחילופין ניתן להתחיל את ההליך, במידה, ונכסיו של האדם ועסקיו מרוכזים בישראל בעת הגשת הבקשה.

ניסיון ומקצועיות פשיטת רגל הוצאה לפועל

משרדה של עורכת הדין ליאורן עמר מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון, של נושאי הסדרי חוב חדלות פירעון. המשרד מתמחה גם לגבי חדלות פירעון ושיקום כלכלי לאנשים פרטיים. מומלץ להיעזר בליאורן עמר, עו”ד הוצאה לפועל ירושלים, לגבי העמידה בתנאים להגשת בקשה להליך חדלות פירעון ולקבל ממנה את כל הליווי והייעוץ המקצועי לאורך התהליך.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

דיני משפחה וגירושין

דיני משפחה הוא הענף במשפט האזרחי העוסק בנושאים הקשורים ליחסי משפחה כגון נישואין, גירושין, משמורת ואימוץ.   דיני משפחה וגירושין – טיפול עו”ד דיני משפחה

קרא עוד »
Call Now Button