מאמרים

פשיטת רגל בהליכי גירושין

הכול על פשיטת רגל בהליכי גירושין

בהליכי פשיטת רגל בהליכי גירושין מתייחסים לחובות של מזונות עבר ומזונות בעתיד. בעבר הליך פשיטת רגל בהליכי גירושין לא השפיע על מזונות עבר וחל עליהם דין קדימה על פני שאר החובות.  כיום ניתנה הסמכות להוצאה לפועל לפרוס גם את חוב התשלומים בגין מזונות עבר. זאת, לפני החלתו של החוק החדש ניתן היה לפרוס את החובות רק בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני שקבעו את סכומי התשלומים החודשיים.

מזונות שוטפים

לגבי מזונות שוטפים הכונס קובע את גובה המזונות. לפני כן היו הזכאים פונים אל בית המשפט בו מתבצע פשיטת הרגל. שבית המשפט היה מורה על גובה תשלום המזונות. לאחר מכן היה ניתן זמן לחייב לתגובה. כיום, עו”ד פושט רגל, בשבתו בתור הכונס הרשמי קובע את הסכומים במסגרת צו ההליכים. בשיקוליו של הכונס הוא בוחן את מחויבותו של החייב כלפי הנושים מול חובותיו לגרושתו על מנת לחלק את המשאבים האופן מאוזן בין המעורבים.

הקטנת המזונות

פושט רגל יכול להקטין את סכום מזונות הילדים שנקבע קודם לכן. עבור חייבים רבים, הקטנת סכום המזונות מהווה פקטור בהחלטתם להיכנס להליך. צריך לומר כי פשיטת רגל בהליכי גירושין לא מוחקת לגמרי את דמי המזונות אינם נמחקים. על החייב יהיה לשלם את ההפרשים לאחר שההליכים יסתיימו.

תחומי ידע ומומחיות פשיטת רגל בהליכי גירושין

בניגוד לתחומים אחרים בעולם המשפטים, עורכת דין דיני משפחה גירושין צריכה להיות בעלת ידע נרחב בדיני משפחה הנוגע לא רק לבית המשפט אלא גם לבית הדין הרבני. תחום המומחיות צריך לכלול נושאים של מזונות, גירושין, פשיטת רגל בהליכי גירושין, מקרקעין בנוסף לצוואות וירושות. עו”ד פושט רגל צריך להבין לעומק את הלקוח וצרכיו כמו גם, את מצבו הרגשי והנפשי והרגש על מנת לבנות אתו תוכנית משפטית ברורה. מטרת העל של עורכי הדין צריכה לאפשר לשני בני הזוג להמשיך ולחיות את חייהם בהוגנות על מנת כשיסתיימו ההליכים המשפטיים הם יוכלו להמשיך להיות ביחסים טובים לצורך גידול הילדים.

ניסיון ומקצועיות עורכת דין לענייני משפחה

המשרד בראשות ליאורן עמר מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון של נושאי דיני משפחה גירושין ועוד ומתמחה גם בסוגיה המורכבת של חלוקת רכוש ואיזון משאבים. מומלץ להיעזר בעו”ד ליאורן עמר, לגבי איך יש לחלק את הנכסים שבבעלות בני הזוג לרבות פנסיה, קרנות השקעה, נכסי נדל”ן ועוד. במקרים רבים נכסים שנצברו טרם הנישואין ייחשבו גם כן כרכוש משותף. הדבר רלוונטי במיוחד כאשר יש הסכם ממון מלפני הנישואים או אחריו.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

חובות - מדידת מטבעות

חדלות פירעון ושיקום כלכלי

חדלות פירעון ושיקום כלכלי
עם כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע”ח-2018, בוטלו פקודות מנדטוריות מיושנות, לא מעודכנות שאינן תואמות את התקופה בת ימינו, ופוגעת בחייבים, בנושים ובמשק הישראלי כולו.
חוק חדלות פירעון הינו מהפכה של ממש ומטרתו הצבת ערך השיקום כערך עליון הן לגבי יחידים והן לגבי תאגידים. החוק מסדיר את כל היבטי חדלות פירעון של יחידים ושל תאגידים – מהסדרי חוב, הליכי הבראה ושיקום כלכלי, בפירוק של תאגיד וחיסול פעילותו.

קרא עוד »

חדלות פירעון מה זה

בעקבות המציאות הכלכלית בארץ בשנים האחרונות רבים נמצאים במצב עגום. בעלי עסקים לא מקבלים סיוע, לא מנהלים עצמם נכון כלכלית ונכנסים לחובות עמוקים שנוגעים לחייהם האישיים. אבל, מערכת החוק

קרא עוד »
Call Now Button