מאמרים

עו”ד לסכסוכי ירושה

אדם הקרוב אליכם נפטר? נמצאים בסכסוך משפחתי על ירושה?

נושא הירושה והצוואות אילו נושאים רגישים ביותר המביאים לעיתים לסכסוכים משפחתיים מרים וקשים. בני משפחה אשר היו קרובים במשך שנים רבות, יכולים להגיע לסכסוך עקב חלוקת עיזבון של מנוח בדרך שאינה מתאימה לכל הצדדים היורשים. במקרים הללו, משרד עו”ד לסכסוכי ירושה יכול לעזור לכם ולכוון אתכם למטרה אליה כל היורשים רוצים להגיע – חלוקת הרכוש, הכספים והנכסים בין כל היורשים החוקיים הקיימים.

ליווי משפטי להתנהלות מול הרשם לענייני ירושה

חלוקת עיזבון של מנוח דורשת התנהלות בירוקרטית מול הרשם לענייני ירושה ומומלץ לעשות אותה בליווי מקצועי של משרד עורכי דין המתמחה בתחום. הרשם לענייני ירושה הוא גוף השייך משרד המשפטים ויש לו את הסמכות לעכב את התהליך בגלל מסמכים חסרים או לא תקינים, התנגדויות לצו קיום הצוואה של המנוח וניהול הליך לא תקין בעת החתימה של המנוח על הצוואה עצמה. כאשר זה נוגע לענייני צוואות וחלוקת עיזבון, אין סיפור משפטי אחד דומה לאחר ולמעשה בכל פעם שמישהו נפטר ומשאיר אחריו צוואה, נפתח סיפור חדש הנוגע לחלוקת הרכוש והנכסים אשר הוא הותיר אחריו כאשר ברוב המקרים החלוקה מתבצעת בצורה יעילה ומהירה ללא סכסוכים בין בני המשפחה.

איך מגישים כתב התנגדות לצוואה של המנוח?

אם אתם לא מסכימים לצוואה של המנוח אשר אתם אחד מיורשיו החוקיים, יש לכם אפשרות להגיש התנגדות לצוואה וזאת רק לאחר שהוגשה כבר בקשה רשמית לקיום הצוואה דרך הרשם לענייני ירושה. ההתנגדות תעבור לבית המשפט והיא תהיה למעשה תביעה לצו קיום צוואה ותתנהל בהתאם לכך, עם כתב תביעה וכתב הגנה. במקרה זה, אתם צריכים בנוסף לליווי משפטי של משרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה, גם ייצוג משפטי בדיונים בבית המשפט. בית המשפט יקבע מועדים לדיונים הבאים עם שלב הוכחות אשר יהיה שלב מכריע להחלטה של בית המשפט לגבי כתב ההתנגדות שלכם. את כתב ההתנגדות לצו קיום הצוואה של המנוח, ינסח עבורכם עורך דין מקצועי ומנוסה על פי כל הכללים המשפטיים הרלוונטיים. חשוב לדעת כי כל אדם יכול להגיש בקשה להתנגדות לצו קיום צוואה ואין זה מחויב להיות יורש בלבד. עילות ההתנגדות שיש לצו קיום הצוואה קבועות בחוק וצריכות להתאים למה שקבוע בחוק על מנת לדעת שאכן אפשרי מבחינתכם להגיש את ההתנגדות.

ניהול סכסוך לקראת חלוקת עיזבון המנוח

על מנת למנוע עיכובים מיותרים בחלוקת העיזבון של המנוח, מומלץ להגיע לגישור בין כל הצדדים היורשים במידה וזה אפשרי. הגישור יכול למנוע סכסוך ארוך ומתמשך וישמור על האינטרסים של כל הצדדים במטרה להביא להעברת כל הכספים, הרכוש והנכסים לכל אחד מהיורשים. אם יש נכסים שאתם מעוניינים למכור ולחלק בין היורשים, גם כאן מומלץ לקבל ליווי משפטי מקצועי ולקחת החלטה מושכלת כיצד לטפל בנכסים או בנכס שהמנוח השאיר אחריו.

קביעת פגישה עם משרד עו”ד לסכסוכי ירושה

לתיאום פגישה עם משרד עו”ד לסכסוכי ירושה מוביל ומנוסה, צרו קשר עם משרד עורכי דין ליאורן עמר הכולל 2 סניפים המספקים שירות למאות לקוחות בכל שנה. למשרד יש סניף ברמלה וסניף בתל אביב והוא כולל עורכי דין מהטובים ביותר בתחום הירושות והצוואות עם ניסיון רב בליווי לקוחות בתהליך חלוקת עזבונות. בכדי להשאיר את הסכסוכים המשפחתיים מאחוריכם, מומלץ לכם לעבור את התהליך יחד עם עורכי דין רציניים ומוכשרים במטרה לאפשר את העברת כל הירושה המגיע לכם בתהליך המהיר והיעיל ביותר.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

אדם מבוגר חותם על צוואה

חדלות פירעון בקשת יחיד

לא בהכרח פשיטת רגל הוא הליך שמבצע בעל עסק, ולא מעט אנשים פרטיים נדרשים לבצעו עקב מצב כלכלי רעוע, שהביא אותם לכדיי חובות גדולים. במידה וזה

קרא עוד »
זוג נותן ידיים בססכמה

‏‏‏הסכם חיים משותפים

אנשים רבים שצברו נכסים ערב כניסתם למערכת היחסים הזוגית, או אנשים בעלי ממון אשר סיימו מערכת יחסים זוגית אחת, ואינם מעוניינים עוד להישאר לבד, חוששים

קרא עוד »

חוק הירושה בישראל

חוק הירושה בישראל הוא המסגרת המשפטית שמאפשרת לאדם להעביר את נכסיו למורשים שלו לאחר מותו. חוק זה מעגן בתוכו כמה אספקטים מרכזיים כגון כיצד להתנהל

קרא עוד »
Call Now Button