מאמרים

יישוב סכסוכים

יישוב סכסוכים – האם זה אפשרי
האדם הוא ייצור חברתי שיוצר בחייו קשרים רבים ובהתאם לכך, צפוי שיעלו לא פעם אי הסכמות בין קרובי משפחה, חברים, עובדים ועוד. לצערנו, אי הסכמה יכולה להידרדר באופן מהיר לסכסוך משפטי שהמענה עליו צריך להגיע מטעם החוק. אבל, לא משנה מה מקור הסכסוך ומול מי אנו עומדים, חשוב לקבל ייעוץ של עו”ד המתמחה ביישוב סכסוכים, על מנת שנוכל לפתור את המצב ולפתוח בהקדם דף חדש בחיינו.

אילו סכסוכים יכולים להיות

חלוקת רכוש
בעת גירושים מתבצעת חלוקת רכוש לפי הסכם הממון שלנו, או על פי חוק. לעיתים, אחד הצדדים לא מסכים עם אופן חלוקת הרכוש ומאמין שהצד השני פעל לא כשורה, או שמגיע לו יותר ממה שהוא קיבל וכך הלאה. לעיתים ניתן לגשר את הנושא מחוץ לכותלי בית המשפט, אבל לצערנו אי הסכמה שלא ניתן להסדירה, תיושב על פי החלטת השופט.

משמורות ומזונות
במסגרת גירושים נראה גם לא מעט מקרים בהם מעורבים הילדים המשותפים של בני הזוג. בהתאם למקרה מסוים יכולה להיקבע על ידי שופט דרגת משמורת שונה להורים, או חלוקה באופן שווה. יחד עם זאת, לא מעט נראה כי אחד הצדדים מאמין כי הוא צריך לתבוע משמרת מלאה, עקב מצבים סוציאליים. כמו כן, ישנן לא מעט מחלוקות הקשורות בדמי המזונות וגובהם.

צוואות וירושות
לבסוף, נראה כי במסגרת קשרי משפחות יש סכסוכים פנימיים באשר למידת האמינות, או התוקף, של צוואות שהותירו להם יקיריהם. מהצד השני, רבים תובעים על העובדה שישנה בעיה עם חוק הירושה ולא נכללו בו אנשים רלוונטיים.

האם באמת צריך עו”ד?
חשוב להבין שניתן לפתור את מרבית הסכסוכים האפשריים שציינו מחוץ לכותלי בית המשפט וזוהי גם התוצאה הרצויה, בעיקר כשמעורבים ילדים ובני משפחה. לכן, על מנת שנבין ונפעל על פי חוק סיוע של עו”ד ליאורן עמר, המתמחה בתאריה ביישוב סכסוכים, הוא הכרחי – גם על מנת שנצליח בתיק וגם על מנת למנוע תביעה.

לסיכום
סכסוך משפטי מכל סוג יכול להיות הליך כואב וקשה בעיקר בגלל שלרוב הוא כנגד אדם או קבוצת אנשים קרובה אלינו. לכן, על מנת שנוכל לעבור הליך חלק ואפילו ללא הגעה לבית המשפט, מומלץ להיעזר בעו”ד ליישוב סכסוכים.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

אדם מבוגר חותם על צוואה

פשיטת רגל בישראל

הליך פשיטת רגל בישראל הינו הליך שיקומי. במסגרת ההליך החייב צריך לפנות לבית המשפט על מנת שזה יכיר באי יכולתו לפרוע את כלל חובותיו לנושים

קרא עוד »
עורכת דין גירושין

פשיטת רגל בהליכי גירושין

הכול על פשיטת רגל בהליכי גירושין בהליכי פשיטת רגל בהליכי גירושין מתייחסים לחובות של מזונות עבר ומזונות בעתיד. בעבר הליך פשיטת רגל בהליכי גירושין לא

קרא עוד »
חובות - מדידת מטבעות

חדלות פירעון ושיקום כלכלי

חדלות פירעון ושיקום כלכלי
עם כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע”ח-2018, בוטלו פקודות מנדטוריות מיושנות, לא מעודכנות שאינן תואמות את התקופה בת ימינו, ופוגעת בחייבים, בנושים ובמשק הישראלי כולו.
חוק חדלות פירעון הינו מהפכה של ממש ומטרתו הצבת ערך השיקום כערך עליון הן לגבי יחידים והן לגבי תאגידים. החוק מסדיר את כל היבטי חדלות פירעון של יחידים ושל תאגידים – מהסדרי חוב, הליכי הבראה ושיקום כלכלי, בפירוק של תאגיד וחיסול פעילותו.

קרא עוד »
Call Now Button