מאמרים

יישוב סכסוכים

יישוב סכסוכים – האם זה אפשרי
האדם הוא ייצור חברתי שיוצר בחייו קשרים רבים ובהתאם לכך, צפוי שיעלו לא פעם אי הסכמות בין קרובי משפחה, חברים, עובדים ועוד. לצערנו, אי הסכמה יכולה להידרדר באופן מהיר לסכסוך משפטי שהמענה עליו צריך להגיע מטעם החוק. אבל, לא משנה מה מקור הסכסוך ומול מי אנו עומדים, חשוב לקבל ייעוץ של עו”ד המתמחה ביישוב סכסוכים, על מנת שנוכל לפתור את המצב ולפתוח בהקדם דף חדש בחיינו.

אילו סכסוכים יכולים להיות

חלוקת רכוש
בעת גירושים מתבצעת חלוקת רכוש לפי הסכם הממון שלנו, או על פי חוק. לעיתים, אחד הצדדים לא מסכים עם אופן חלוקת הרכוש ומאמין שהצד השני פעל לא כשורה, או שמגיע לו יותר ממה שהוא קיבל וכך הלאה. לעיתים ניתן לגשר את הנושא מחוץ לכותלי בית המשפט, אבל לצערנו אי הסכמה שלא ניתן להסדירה, תיושב על פי החלטת השופט.

משמורות ומזונות
במסגרת גירושים נראה גם לא מעט מקרים בהם מעורבים הילדים המשותפים של בני הזוג. בהתאם למקרה מסוים יכולה להיקבע על ידי שופט דרגת משמורת שונה להורים, או חלוקה באופן שווה. יחד עם זאת, לא מעט נראה כי אחד הצדדים מאמין כי הוא צריך לתבוע משמרת מלאה, עקב מצבים סוציאליים. כמו כן, ישנן לא מעט מחלוקות הקשורות בדמי המזונות וגובהם.

צוואות וירושות
לבסוף, נראה כי במסגרת קשרי משפחות יש סכסוכים פנימיים באשר למידת האמינות, או התוקף, של צוואות שהותירו להם יקיריהם. מהצד השני, רבים תובעים על העובדה שישנה בעיה עם חוק הירושה ולא נכללו בו אנשים רלוונטיים.

האם באמת צריך עו”ד?
חשוב להבין שניתן לפתור את מרבית הסכסוכים האפשריים שציינו מחוץ לכותלי בית המשפט וזוהי גם התוצאה הרצויה, בעיקר כשמעורבים ילדים ובני משפחה. לכן, על מנת שנבין ונפעל על פי חוק סיוע של עו”ד ליאורן עמר, המתמחה בתאריה ביישוב סכסוכים, הוא הכרחי – גם על מנת שנצליח בתיק וגם על מנת למנוע תביעה.

לסיכום
סכסוך משפטי מכל סוג יכול להיות הליך כואב וקשה בעיקר בגלל שלרוב הוא כנגד אדם או קבוצת אנשים קרובה אלינו. לכן, על מנת שנוכל לעבור הליך חלק ואפילו ללא הגעה לבית המשפט, מומלץ להיעזר בעו”ד ליישוב סכסוכים.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

עורכת דין לענייני משפחה

חשוב לדעת לגבי עורכת דין לענייני משפחה עורכת דין לענייני משפחה עוסקת לרוב בירושות, צוואות והסכמי ממון לפני ואחרי הנישואין. התקופה האחרונה מאתגרת את התא

קרא עוד »
זוג נותן ידיים בססכמה

זכויות המשפחה הלהט”בית

צריכים ייעוץ משפטי מקצועי בנוגע לזכויות המשפחה הגאה? זכויות המשפחה הלהט”בית נפרסים על פני מספר גדול של עתירות למוסד לביטוח לאומי ועתירות לבג”צ. מכיוון שישנם

קרא עוד »

עורך דין משפחה אשקלון

זקוקים לעורך דין משפחה אשקלון? הגעתם בדיוק למקום הנכון! עורך מקצועי ומנוסה לדיני משפחה יכול לסייע לכם בנושאים רבים כגון הסכמי ממון, גישור לגירושין, אפטרופסות

קרא עוד »
Call Now Button