מאמרים

חדלות פירעון מה זה

בעקבות המציאות הכלכלית בארץ בשנים האחרונות רבים נמצאים במצב עגום. בעלי עסקים לא מקבלים סיוע, לא מנהלים עצמם נכון כלכלית ונכנסים לחובות עמוקים שנוגעים לחייהם האישיים. אבל, מערכת החוק האזינה והוציאה תיקונים בחוק הקיים בכדיי להבהיר כיצד לפעול במצבים שכאלו. הפתרון לרוב, הוא חדלות פירעון הוצאה לפועל וכדומה. אבל, חדלות פירעון מה זה?

חדלות פירעון מה זה

התשובה לשאלה חדלות פירעון מה זה, היא כנראה מוכרת לכם, אבל בשם אחר. בעצם, מדובר בפשיטת רגל. אבל, כפי שציינו המדינה מביאה שינויים היכן שהם נדרשים והשינוי האחרון בחוק משנה את השם הקיים מפשיטת רגל לחדלות פירעון במטרה לשנות את התפיסה השלילית סביב המושג. 

על פי הגדרת החוק, יכול להכריז אדם על חדלות פירעון אם סכום נכסיו אינו עולה סכום חובותיו, או שאינו יכול להסדיר את חובותיו בזמן. חשוב לציין כי חדלות פירעון הוצאה לפועל, ואפילו חברות אחרות, יכולות להגיש בקשה להכריז על החייב להם כפושט רגל. 

מהן ההשלכות

המטרה היא לאפשר לאדם שמצבו נתון במצב כלכלי רעוע לפתוח דף חדש, בו יוכל לשקם את עצמו כראוי. יחד עם זאת, כשאדם מוכרז במצב חדלות פירעון, עלול הוא לסבול ממצבים בלתי מתבקשים מול גופים פיננסיים שונים ואפילו מקומות העסקה. לכן, במקרה שכזה יש צורך בסיוע עו”ד. 

איך נכריז על חדלות פירעון

אחרי שענינו על שאלת חדלות פירעון מה זה, חשוב להבין כיצד נתחיל בהליך ומי ילווה אותנו וישקף עבורנו את הבירוקרטיה במצב הלא פשוט הזה. עם חדלות פירעון תיקים מסובכים, יותר ופחות, יכולה לסייע כמובן עו”ד ליאורן עמר ומשרדה. נדרשים עבור חדלת פירעון טפסים שונים שיכולים להיות מבלבלים, כמו כן חדלות פירעון תיקים יכולים להכיל בתוכם לא מעט פרטים קטנים שבפועל אין לנו הכשרה לנתח אותם. לכן, מעו”ד עמר נוכל לקבל לא רק הכוונה וסיוע, אבל בעיקר אוזן קשבת, תומכת ומקצועית לאורך התהליך.

לסיכום

חדלות פירעון הוא אמנם מצב שלא נרצה להגיע אליו, אבל אם אין לנו ברירה, חשוב להתנהל במסגרתו באופן שקוף ויעיל. לכן, על מנת להגיש עבור חדלות פירעון טפסים רלוונטיים, שאנו מבינים מה מתואר בהם, חשוב לקבל סיוע מעו”ד עמר. 

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

אדם מבוגר חותם על צוואה

חדלות פירעון בקשת יחיד

לא בהכרח פשיטת רגל הוא הליך שמבצע בעל עסק, ולא מעט אנשים פרטיים נדרשים לבצעו עקב מצב כלכלי רעוע, שהביא אותם לכדיי חובות גדולים. במידה וזה

קרא עוד »
עו"ד לסכסוכי ירושה

עו”ד לסכסוכי ירושה

אדם הקרוב אליכם נפטר? נמצאים בסכסוך משפחתי על ירושה? נושא הירושה והצוואות אילו נושאים רגישים ביותר המביאים לעיתים לסכסוכים משפחתיים מרים וקשים. בני משפחה אשר

קרא עוד »
זוג נותן ידיים בססכמה

זכויות המשפחה הלהט”בית

צריכים ייעוץ משפטי מקצועי בנוגע לזכויות המשפחה הגאה? זכויות המשפחה הלהט”בית נפרסים על פני מספר גדול של עתירות למוסד לביטוח לאומי ועתירות לבג”צ. מכיוון שישנם

קרא עוד »
Call Now Button