מאמרים

זכויות דיני משפחה

דיני משפחה נתפסים כאחת הקטגוריות החשובות ביותר של חקיקה מכיוון שהוא מתייחס למספר היבטים וכן למכניקות פרוצדורליות המעורבות במקרים של נישואין, ירושה, אימוץ ויחסים בין אנשים.

 

סוגי זכויות בדיני משפחה

דמיינו חיים ללא חוקים שמגנים עליכם ועל משפחתכם. כמו כן, דמיינו לעצמכם חיים ללא עורך דין שיסייע לכם בתביעה נגד אדם אחר. עולם כאוטי. חשוב להבין כי זכויות דיני משפחה מסייעות בהגנה על קטינים ובזכויות של אנשים בפרידה, כמו גם במאבקי משמורת.

להלן מספר זכויות כלליות בדיני משפחה:

-הזכות להביא ילדים לעולם (חוק גילוי עריות)

– הזכות לנישואין (חוק ממון בין נישואין)

-הזכות לגירושין

-הזכות לחיים עם ילד קטין (תורת השנים הרכות)

– חובת ההורים כלפי ילדיהם.

זכויות דיני משפחה אינן מוגבלות רק לנושאים כמו אימוץ ומשמורת, והן לא מסתיימות כאשר ילד מגיע לגיל הבגרות. חוקי המדינה משתנים, וכך גם הפסיקה, אך זכויות אלו ממשיכות להתפתח עם כל פסיקה והתפתחות חדשה בתרבות.

זכויות דיני משפחה אצל יחידים

הזכויות המובטחות ליחידים משתנות בהתאם ליחסיהם עם האדם לו הם נשואים או בשותפות משפחתית רשומה כמו ידועים בציבור. יש גם רשימה של זכויות שניתנות בהתאם לשאלה אם אדם הגיע למערכת היחסים החדשה עם ילדים משלו. זה יכול לעזור לאנשים להבין אילו מהזכויות המשפטיות שלהם עשויות להשתנות וכיצד עליהם לגשת למצב בהתאם.

 

זכויות דיני משפחה בקהילות ומגדרים שונים

כיום, אנשים רבים מאתגרים את זכויותיהן של משפחות בעלות נטיות מיניות וזהויות מגדריות שונות, כמו גם של אלה שהן בין-גזעיות או בין-דתיות. יש גם שאלות לגבי האופן שבו החוקים הללו ישפיעו על ילדי להט”ב ומשפחותיהם בעתיד.

בעוד שזכויות דיני משפחה הן זכויות משפטיות, שנידונו מעת לעת. יש אנשים המאמינים שזכויות אלו הן בין ההורים לילדים, בעוד שאחרים מאמינים שלילדים יש זכויות שוות כמו למבוגרים.

ויכוח זה נוצר בשל העובדה שכל ילד מושפע באופן שונה מגידולו ומחוויותיו. חלק מהילדים עשויים להיות רגישים יותר להשפעת הוריהם בכל הנוגע לסוגיות של דיני משפחה.

 

צריכים עורכת דין מומחית בזכויות דיני משפחה?

לקבלת פרטים וייעוץ מקצועי התקשרו אלינו או מלאו את הטופס ונחזור אליכם.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

זוג נותן ידיים בססכמה

עורך דין משפחה ירושלים

חשוב לדעת לגבי עורך דין משפחה ירושלים עורך דין משפחה ירושלים עוסק לרוב בירושות, צוואות והסכמי ממון לפני ואחרי הנישואין. התקופה האחרונה מאתגרת את התא

קרא עוד »
זוג נותן ידיים בססכמה

זכויות המשפחה הלהט”בית

צריכים ייעוץ משפטי מקצועי בנוגע לזכויות המשפחה הגאה? זכויות המשפחה הלהט”בית נפרסים על פני מספר גדול של עתירות למוסד לביטוח לאומי ועתירות לבג”צ. מכיוון שישנם

קרא עוד »
עורך דין צוואות בתל אביב

פשיטת רגל בהליך גירושין

נמצאים בפשיטת רגל בהליך גירושין? יש לנו את הפתרון בשבילכם! משרד עורכי דין ליאורן עמר מלווה אבות ואמהות גרושים הנמצאים בהליכי חדלות פרעון ושיקום כלכלי

קרא עוד »
Call Now Button