מאמרים

זוגות חד מיניים והקהילה הלהט”בית

איך נדע מה זכיותינו כחברי הקהילה הלהט”בית

למרות ההתקדמות החוקתית לטובת זוגות חד מיניים וקהילת הלהט”ב ברחבי העולם, במדינה בה אנו חיים עדיין ישנם עיכובים עם החקיקה בתחום. כעת, בתי המשפט צריכים להיצמד לפסיקות יחסית חדשות, אך לא תמיד מדויקות, שחודשו בחוק. לכן, על מנת למצות את הזכויות שלנו אנחנו נדרשים בעו”ד שמתמחה בחוקים אלו באופן מלא.

נישואים

אחד הבעיות העיקריות במדינה היא כי טרם אושרו נישואים אזרחיים עבור זוגות חד מיניים. לכן, זוגות בוחרים להתחתן בחו”ל ולחזור לארץ ולקבל הכרה בתור זוג נשוי. גם אם בחרתם להירשם בארץ בתור זוג נשוי, עדיין זוגות חד מיניים לא בהכרח יקבלו את כלל הזכויות המגיעות להם. על מנת לעשות זאת ולדרוש את המגיע לנו, חשוב להיוועץ בעו”ד המתמחה בתחום.

פרידה

לצערנו גם פרידות הן נפוצות, אבל בהתאם להסכם החיים המשותפים שלכם יחד, או בהתאם לרישום שלכם במרשם האוכלוסין, הליך הפרידה יכול להיות קצת שונה. אם לא מדובר בגירושים, ישנו הצורך בבדיקת החוק ביחס לחלוקת הרכוש שלכם, או בהתאם להסכם הממון שניסחתם.

הורות

בתחום זה אנו רואים אט אט יותר שיפורים בחוק, אבל עדיין אין זה פשוט להביא ילדים לעולם בתור זוג חד מיני, או בתור הורה יחידני שהוא חלק מקהילת הלהט”ב בארץ. בהתאם לכך, על מנת שנוכל להקים משפחה, כפי שמגיע לכל אזרח שומר חוק, יש להיוועץ בחוק ולמצות ממנו את כל אשר ניתן על מנת להגשים את החלום שלנו.

אפליה

לבסוף, אחד הבעיות המהותיות ביותר במדינה שלנו היא הראות הצרה של כמה מאזרחיה. בהתאם לכך לצערנו עולים לא פעם מקרים קשים של אפליה כלפי הקהילה הלהט”בית, אפילו במגזרים המוסדיים. אם אנחנו רוצים להשיב חוק לסדרו ולקבל את הפיצויים המגיעים לנו, חייב ליצור קשר עם עו”ד המתמחה בסיוע לקהילה הגאה, דוגמת עו”ד ליאורן עמר. עם עו”ד עמר נוכל לקבל את ההתנצלות שמגיעה לנו, את הפיצוי ההולם למצב שגם מסמל את צעדי הענק בהם הקהילה שלנו פוסעת.

לסיכום

הקהילה הגאה היא אחוז נרחב ומשמעותי באוכלוסייה הישראלית ובהתאם לכך הגיע הזמן שתעמוד על זכויותיה, במגוון מקרים. לכן, חשוב להיעזר בעו”ד המתמחה בתחום ובכך לדרוש את אשר מגיע לנו.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

עורכת דין לקהילה הגאה

נמצאים במצב משפטי מסובך? זקוקים לסיוע משפטי בקהילה הגאה? עורכת דין לקהילה הגאה יכולה לסייע לכם בכל מצב משפטי בו אתם נמצאים. משרד עורכי דין

קרא עוד »

עורך דין משפחה אשקלון

זקוקים לעורך דין משפחה אשקלון? הגעתם בדיוק למקום הנכון! עורך מקצועי ומנוסה לדיני משפחה יכול לסייע לכם בנושאים רבים כגון הסכמי ממון, גישור לגירושין, אפטרופסות

קרא עוד »
עורך דין צוואות בתל אביב

פשיטת רגל בהליך גירושין

נמצאים בפשיטת רגל בהליך גירושין? יש לנו את הפתרון בשבילכם! משרד עורכי דין ליאורן עמר מלווה אבות ואמהות גרושים הנמצאים בהליכי חדלות פרעון ושיקום כלכלי

קרא עוד »
Call Now Button