מאמרים

הסכם ממון ידועים בציבור

מה חשוב לדעת על הסכם ממון ידועים בציבור

הסכם ממון ידועים בציבור יכול לחסוך עוגמת נפש רבה כאשר אחד מבני הזוג נפטר או כאשר הזוג נפרד. ללא הסכם ממון ידועים בציבור  על מנת שבית המפשט יכיר בזוג כידועים בציבור יש להוכיח את קיום חיי המשפחה והאישות בנוסף למשק בית משותף. נטל ההוכחה בדין המוטל על הידוע או הידועה בציבור גבוה מזה של הנטל הקיים בין  אצל זוג שהיה נשוי. הסכם ממון ידועים בציבור מוכיח כוונת שיתוף בנכסים, במיוחד כאשר בני הזוג מאשרים את ההסכם בבית המשפט. על פי החוק ידועים בציבור יורשים זה את רכושו של האחר בתנאי שהם אינם נשואים אחרים ורק כאשר בצוואה לא נכתב אחרת.

חקיקה ופסקי דין

תקופת הזמן שמספיקה על מנת לקבוע ידועים בציבור כפי שנקבעה על ידי בית המשפט המחוזי הוא של שלושה חודשים גם ללא הסכם ממון. הדבר נכון רק בהינתן שאר התנאים. בפסקי דין רבים לא קיבלו בתי המשפט את בני זוג כידועים בציבור כיוון שלא ניתן היה להוכיח כוונת שיתוף למרות שחיו יחדיו שנים ארוכות. עם זאת, במקרים מסוימים, בית הדין לעבודה הכיר בבני זוג כידועים בציבור המקיימים כוונת שיתוף למרות שלא חתמו על הסכם ממון בני זוג או חלקו קורת גג אחת כלל. בנוסף יש להבין שבניגוד לבת זוג נשואה, לידועה בציבור אין זכות למזונות אם לא נכתב כך במפורש. לכן כפי הסכם ממון או צוואה הם הדרך הנכונה לוודא את הזכיות של בני זוג ידועים בציבור ללא צורך להוכיח את קיום התנאים בפני בית המשפט.

חוק אזרחי וחוק דתי

החוק האזרחי הוא שחל על ידועים בציבור ולא בית הדין הרבני. אם התקיים הדפוס בין בני הזוג החולקים תלות כלכלית, אזי גם ללא שיהיה הסכם ממון בני זוג, מפורש לתשלום המזונות, הידועה בציבור תהיה זכאית למען הצדק וההגינות למזונות מכוח הדין האזרחי, כפי שמגיע לאשה נשואה מכוח הדין הדתי.

ניסיון ומקצועיות בניסוח הסכם ממון ידועים בציבור

משרד של עורכת הדין ליאורן עמר מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון, של נושאים הקשורים לדיני משפחה, הסכם ממון או צוואה. המשרד אף מתמחה בסוגיה המורכבת של ניסוח הסכם ממון ידועים בציבור, חלוקת רכוש ואיזון משאבים. מומלץ להיעזר עם בעו”ד ליאורן עמר, עבור ניהול משא ומתן לקראת גירושין לשם חלוקה הוגנת של הנכסים שבבעלות בני הזוג לרבות פנסיה, קרנות השקעה, נכסי נדל”ן ועוד. במקרים רבים נכסים שנצברו טרם הנישואין ייחשבו גם כן כרכוש משותף. הדבר רלוונטי במיוחד כאשר יש הסכם ממון מלפני הנישואין או אחריהן.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

עו"ד לסכסוכי ירושה

עו”ד לסכסוכי ירושה

אדם הקרוב אליכם נפטר? נמצאים בסכסוך משפחתי על ירושה? נושא הירושה והצוואות אילו נושאים רגישים ביותר המביאים לעיתים לסכסוכים משפחתיים מרים וקשים. בני משפחה אשר

קרא עוד »
זוג נותן ידיים בססכמה

עורך דין משפחה ירושלים

חשוב לדעת לגבי עורך דין משפחה ירושלים עורך דין משפחה ירושלים עוסק לרוב בירושות, צוואות והסכמי ממון לפני ואחרי הנישואין. התקופה האחרונה מאתגרת את התא

קרא עוד »
Call Now Button