מאמרים

דיני משפחה וגירושין

דיני משפחה הוא הענף במשפט האזרחי העוסק בנושאים הקשורים ליחסי משפחה כגון נישואין, גירושין, משמורת ואימוץ.

 

דיני משפחה וגירושין – טיפול עו”ד

דיני משפחה מתייחסים לגוף המשפט העוסק בזכויות ובחובות של בני משפחה. ברוב המדינות, המדינה מספקת מסגרת משפטית יעילה להסדרת נישואין, גירושין, זכויות משמורת וירושה.

גירושין יכול להיות תהליך די מאתגר ודורש עזרה של מומחה בנושא, שיסייע בניהול תהליך זה עבור הזוגות. עורכי דין לעניין הגירושין דואגים לכל ההיבטים המשפטיים של הליך הגירושין כגון ניסוח מסמכים כתובים בדיני משפחה והגשת הליכים בבית המשפט.

 

סטטיסטיקה של דיני משפחה וגירושין

בישראל, שיעור הגירושים גדל ל-50% במהלך שני העשורים האחרונים. לאנשים רבים זה אולי נראה כמו דבר טוב, אבל מקרים אלה יוצרים סביבה של קונפליקט תמידי.

שיעור הגירושים נמצא במגמת עלייה כבר למעלה מ-20 שנה והוא נושא רציני שמשפיע על משפחות וילדים.

דיני משפחה הוא דרך אחת לצמצם סכסוך בתוך משפחות ולהבטיח שוויון במהלך ההליכים. זה גם עוזר להימנע ממצבים של עימותים כאשר מערכות יחסים מתקלקלות.

 

דיני משפחה כתובה

במשפחה יהודית כאשר קיים זוג נשוי שמעוניין להתגרש יש להסתמך במהלך הגירושין על הכתובה. הכתובה היא המסמך עליו חתם הבעל בערב החתונה, בה הוא מתחייב לפצות את האישה שלו בסכום כספי, במקרה של גירושין. כך הוא דואג לקיום כלכלי הולם של האישה לאחר גירושה ממנו.

ישנם מקרים בודדים בהם ניתן לבטל את כתובה, אחד מהם הוא מצב בו האישה מקיימת יחסי אישות עם גבר אחר שאינו בעלה, כלומר בעת בגידה.

 

דיני משפחה וגירושין – נושאים להסדרה

זוג שיש לו ילדים ומעוניין להתגרש זקוק להסדרה של מספר סוגיות. ההסדרה נעשית על ידי עורך דין המומחה בתחום של דיני משפחה. להלן 3 הסוגיות שיש להסדיר:

מזונות – במשפחה עם ילדים, האב מחויב על פי חוק לשלם סכום כספי בכל חודש על מנת להשתתף בנטל גידול הילדים.

משמורת – ישנם זוגות אשר מחליטים על משמורת משותפת על הילדים וישנם זוגות שמשאירים את המשמורת אצל האמא, עם מספר ימים בשבוע בו מבקר האב את הילדים. הסוגיה תלויה בסיטואציה ובזוג.

חלוקת רכוש – רכוש משותף אשר נצבר על ידי הזוג במהלך זמן נישואיהם צריך להיות מחולק בין שניהם. רכוש זה לא כולל קצבאות או מתנות וירושות שניתנו לפני הנישואין.

 

זקוקים לעורכת דין מומחית בזכויות דיני משפחה וגירושין או דיני משפחה וכתובה?

לקבלת פרטים וייעוץ מקצועי התקשרו אלינו או מלאו את הטופס ונחזור אליכם.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

אדם מבוגר חותם על צוואה

חדלות פירעון בקשת יחיד

לא בהכרח פשיטת רגל הוא הליך שמבצע בעל עסק, ולא מעט אנשים פרטיים נדרשים לבצעו עקב מצב כלכלי רעוע, שהביא אותם לכדיי חובות גדולים. במידה וזה

קרא עוד »
אמא אבא ילד הולכים בפארק

עורך דין לענייני משמורת

מחפשים עורך דין לענייני משמורת? זקוקים לייעוץ משפטי בנושא גירושים? אחד הנושאים החשובים ביותר בכל תהליך גירושים עם ילדים משותפים הוא נושא המשמורת. הן קביעה

קרא עוד »

עורכת דין לענייני משפחה

חשוב לדעת לגבי עורכת דין לענייני משפחה עורכת דין לענייני משפחה עוסקת לרוב בירושות, צוואות והסכמי ממון לפני ואחרי הנישואין. התקופה האחרונה מאתגרת את התא

קרא עוד »
Call Now Button