מאמרים

ביטול עיקולים והגבלות

מה חשוב לדעת על ביטול עיקולים והגבלות

הליך ביטול עיקולים והגבלות מיועד לאנשים פרטיים או בעלים של עסק המוגדר כעוסק מורשה. ביטול עיקולים והגבלות מיועד לתת הגנה מהנושים ולמחיקה מלאה של כל החובות. ההליך מתחיל עם הגשת בקשה להכרזה של החייב כפושט רגל ובקשה להוצאת  צו כינוס במשרדי הכונס הרשמי. בקשת ביטול עיקולים והגבלות,  נבדקת בהתאם לקריטריונים מוגדרים על ידי הכונס ובמידה וזו מאושרת על ידו, היא עוברת לבית המשפט המחוזי לשם אשרורה כדין.

למה נזקקים להליכים

הסיבה לכך שהחוק מאפשר הליכים אלו נובע מההכרה שחייבים, במקרים רבים מוצאים את עצמם קורסים מנטל העיקולים וההגבלות שמוטלות עליהם מכל החובות שבבעלותם ותביעות הנושים. לרוב הדברים מגיעים לכך שחשבון הבנק ומשכורתם החודשית מעוקלים אף הם. במקרי הקיצון ההוצאה לפועל גם פורצת לבתי חייבים ומעקלת את רכושם לשם כיסוי החובות.

עיכוב הליכים לתשעים יום ​

סעיף מיוחד בחוק, שהתווסף בתיקון האחרון לחוק ההוצאה לפועל, מאפשר לחייב אשר מתחיל הליכי פשיטת רגל לקבל גם במקביל עיכוב הליכים לתקופה של עד תשעים יום. ביטול עיקולים והגבלות עד לקבלת צו הכינוס מאפשר לחייב לחזור לשגרת החיים. ניתן לקבל ביטול עיקול של חשבון העובר ושב, כמו גם, ביטול צו עיקול של המשכורת והמיטלטלין של האדם החייב.

צו כינוס

לאחר הגשת הבקשה עבור ביטול צו עיקול החייב צריך להמתין לצו הכינוס. צו הכינוס הינו החלטה שיפוטית לכל דבר, של בית המשפט המחוזי המורה על עיכוב ההליכים נגד החייב וביטול של כל ההגבלות שהוטלו עליו. בצו נקבע הסכום החודשי הקבוע שעל החייב לשלם בגין חובותיו.  בנוסף הצו קובע את התאריך לדיון בדבר ההכרזה של החייב כפושט רגל. החייב למעשה מקבל מחדש את האפשרות לנהל חשבון בנק והעיקול שהוטל על משכורתו מבוטל. גם הליכי ההבאה, פקודות המאסר ועיקולי המיטלטלין מבוטלים, כמו גם ההגבלה שהוטלה על רישיון הנהיגה.

החשיבות של ניסיון ומקצועיות עבור ביטול עיקולים והגבלות

משרדה של עורכת הדין ליאורן עמר מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון, של נושאים, בין היתר, הסדרי חוב חדלות פירעון וביטול עיקולים והגבלות. המשרד מתמחה גם בחדלות פירעון ושיקום כלכלי לאנשים פרטיים כמו גם לחברות ותאגידים. בנוסף למשרד ניסיון רב של ביטול צו עיקול לתאגיד. לכן, מומלץ להיעזר בעו”ד ליאורן עמר לשם כל ביטול עיקול. ברשותה כל הידע המקצועי, לגבי העמידה בתנאים להגשת בקשה להליך חדלות פירעון וניתן לקבל ממנה את כל הליווי והייעוץ המקצועי לאורך התהליך. בכוחה לפעול במהירות וביעילות כדי להשיג עבורכם, צמצום בהיקף העיקולים עד להסרתם המלאה וכול זאת, תוך מיצוי מלוא זכויותיכם החוקיות כדין.

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

אדם מבוגר חותם על צוואה

חדלות פירעון בקשת יחיד

לא בהכרח פשיטת רגל הוא הליך שמבצע בעל עסק, ולא מעט אנשים פרטיים נדרשים לבצעו עקב מצב כלכלי רעוע, שהביא אותם לכדיי חובות גדולים. במידה וזה

קרא עוד »

חדלות פירעון מה זה

חדלות פירעון מה זה ומה חשוב לדעת במנועי החיפוש ניתן לראות עלייה בחיפושים עבור המונח, חדלות פירעון מה זה. הדבר מעיד על ההתעניינות בנושא חדלות

קרא עוד »
אדם מבוגר חותם על צוואה

ביטול עיקולים והגבלות

מה חשוב לדעת על ביטול עיקולים והגבלות הליך ביטול עיקולים והגבלות מיועד לאנשים פרטיים או בעלים של עסק המוגדר כעוסק מורשה. ביטול עיקולים והגבלות מיועד

קרא עוד »

ייצוג חייב בהוצאה לפועל

נפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל? זה הזמן לפנות לייעוץ משפטי! אם אתם זקוקים לייצוג חייב בהוצאה לפועל, אנחנו במשרד עורכי דין ליאורן עמר הכתובת שלכם.

קרא עוד »
Call Now Button