מאמרים

איך מגישים התנגדות לצוואה

צוואה היא מסמך משפטי שבו מציין המת את רצונו בנוגע לירושה שיועבר למורשיו לאחר מותו. אבל איך מגישים התנגדות לצוואה? ובכן, חשוב לדעת כי בקשת התנגדות לצוואה היא בקשה שניתן להגיש לבית המשפט במידה ומעוניינים לטעון נגד תוקף הצוואה, באמצעים משפטיים מקובלים.

הסיבות שבגינן ניתן להגיש התנגדות לצוואה

התנגדות לצו קיום צוואה אינו דבר שניתן לבצע בקלות ראש. זו פעולה שדורשת שיקול דעת רב, ודורשת מהמגיש להבין האם מצבו עונה על אחת הסיבות שביגנן ניתן להגיש התנגדות. אחת מהסיבות הנפוצות להגשת התנגדות לצוואה היא במקרה שבו המתנגד חושש שאחד מהיורשים הכריח את המת בדרך כלשהי, לחתום על הצוואה. זה יכול לקרות אם נניח, המת סבל ממחלה שהשפיעה על יכולתו להבין את ההשלכות המלאות של מה שהוא חותם עליו.

סיבה נוספת שמהווה עילה להגשת בקשת התנגדות לצוואה יכולה להיות במקרה שבו המתנגד מחשיב שהצוואה נחתמה תחת לחץ או השפעה של בני משפחה או אחרים. סיבה שלישית יכולה להיות ספק בתוקף המסמך עצמו – אם הצוואה לא עומדת בתנאים החוקיים שנדרשים לחתימתה, כמו למשל, חתימה של עדים תקניים.

התהליך של הגשת התנגדות לצוואה

בכל הנוגע לנושא של איך מגישים התנגדות לצוואה כדאי לדעת כי מדובר בתהליך משפטי רשמי. השלב הראשון הוא הגשת בקשה לבית המשפט. הבקשה צריכה להכיל את הסיבות להתנגדות, הוכחות לראיות, וכל טיעון אחר שיכול להוכיח כי הצוואה חסרת תוקף. במסמך זה יש לפרט את הסיבות לחשש שהצוואה נכתבה באופן לא חוקי, או שהמת היה מושפע או נלחץ במידה שמנעה ממנו להביע את רצונו בבהירות. לאחר מכן, מתחיל תהליך משפטי אשר יכול לכלול דיונים משפטיים, הצגת ראיות, האזנה לעדים, ולבסוף הגעה להחלטה מצד בית המשפט.

מהם התנאים להגשת התנגדות לצוואה

החוק מגביל את מי האנשים שמוסמכים להגיש התנגדות לצו קיום צוואה. בדרך כלל, אלה שייתכנו להגיש התנגדות הם אנשים שיכולים להראות שהם נפגעו מהצוואה או שהם חשים כי הם זכאים להיכלל בה. לדוגמה, אם מישהו היה צפוי להרוויח מהמוריש במקרה של היעדר צוואה, הוא יכול לחשוב להגיש התנגדות אם הצוואה נותנת לו פחות ממה שהוא היה מקבל בדרך אחרת. בכל מקרה, במידה ואתם חשים כי זכויותייכם נפגעו ואתם מעוניינים להגיש התנגדות לצוואה כדאי שתסתייעו בסיוע משפטי מתאים. מציעה לכם לפנות אליי בכל עת לתיאום פגישת ייעוץ ואסייע לכם להבין איך מגישים התנגדות לצוואה אלווה אתכם לאורך כל הליך הגשת ההתנגדות ואדאג שתקבלו את אשר אתם זכאים לו

תחומי התמחות

ליווי מקצועי לאורך כל הדרך

עורך דין משפחה אשקלון

זקוקים לעורך דין משפחה אשקלון? הגעתם בדיוק למקום הנכון! עורך מקצועי ומנוסה לדיני משפחה יכול לסייע לכם בנושאים רבים כגון הסכמי ממון, גישור לגירושין, אפטרופסות

קרא עוד »
Call Now Button